Po czterech latach stanie przed sądem

A.M., Rzeczpospolita, dn. 2005.07.02

We wrześniu zacznie się proces Romualda Szeremietiewa, byłego wiceministra obrony narodowej oskarżonego o korupcję

– Dokładny termin będzie znany w przyszłym tygodniu – powiedział „Rzeczpospolitej” sędzia Jacek Matusik, przewodniczący VII Wydziału Karnego Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia, w którym sprawa czeka na rozpoznanie. – Sędzia referent zapoznał się już z aktami sprawy – dodał.

Śledztwo w sprawie wiceministra i jego asystenta Zbigniewa Farmusa wszczęto w lipcu 2001 r., po publikacji w „Rzeczpospolitej” pt. „Kasjer z Ministerstwa Obrony”. Asystent byłego wiceszefa Ministerstwa Obrony Narodowej Romualda Szeremietiewa jest oskarżony o żądanie 150 tysięcy dolarów łapówek od firm zbrojeniowych, przyjęcie 20 tysięcy dolarów i ujawnienie tajnych dokumentów. Warszawski sąd nie może jednak zakończyć procesu przeciwko niemu. W piątek po raz kolejny nie stawił się bowiem na wezwanie ostatni świadek w tym procesie – Paul Bester, obywatel Republiki Południowej Afryki, związany z jednym z koncernów zbrojeniowych.

– Jest szansa, że przyjdzie na przesłuchanie 12 lipca – dowiedzieliśmy się w referacie prasowym Sądu Okręgowego w Warszawie.


Wszelkie prawa zastrzeżone © Romuald Szeremietiew.          Wojsko polskie, MON, Minister Obrony Narodowej